O mně

Zdeněk Koptík - odborník na mentoring a finanční řízení
Mentoring

Před několika lety jsem absolvoval více než dvouletý intenzivní hlubinný koučink. Jedním z výstupů bylo sebepoznání sebe jako ideální osoby, která má schopnost pomáhat ostatním formou mentoringu. Proto jsem se začal zajímat o možnost, jak získat v tomto směru odbornou kvalifikaci. 

Zvolil jsem Českou asociaci mentoringu a možnost individuálního přístupu ke klientovi. Program a forma tréninku mně nadchla od prvního okamžiku a když jsem obhajoval titul certifikovaného mentora, věděl jsem, že se jednalo o jednu z nejlepších investic, kterou jsem kdy provedl.

Napište mi
Mentoring a finanční řízení

Mentoring jsem začal aktivně aplikovat. Přirozeně šlo o postupný, ale viditelný proces. Nejprve jako službu pro své tehdejší kolegy v top managementu, posléze majiteli společnosti. 

Přechodem na volnou nohu jsem postupně získal několik klientů. Ukázalo se, že je zájem nejen o expertní rady, ale klienti měli zájem také o konkrétní pomoc s různými oblastmi finančního řízení.

Kombinaci znalostí mentora a zkušeného finančního ředitele jsem přirozeně doplnil o expertní rady při výběru lidí zejména do výkonného top managementu firem. Bonusem jsou zkušenosti z role ředitele pro IT.

Odborná praxe

Klientům nabízím díky své rozsáhlé praxi pomoc a podporu v mnoha odborných disciplínách. 

Spolehlivost, přesnost a maximální splnění zadání od zákazníka jsou vždy samozřejmostí.

Controlling - reporting, plánování, forecast, analýzy
Řízení cash flow, stabilizace firemních financí
Interní audit
Mentoring - pro byznys
HR poradenství - pomoc při výběru kandidátů do top managementu

Úplný přehled mých odborných zkušeností a kvalifikované praxe můžete najít na mém profilu na LinkedIn.

Přečtěte si - Moderní finanční řízení firem

V roce 2022 jsem se dohodnul s p. Janem Mackem, že pro jeho firmu CAFLOU připravím sérií odborných článků na téma finančního řízení malých a středních firem. Ze spolupráce vzniklo dosud celkem 16 kapitol, ve kterých se věnuji moderním způsobem a čistě z praktického pohledu nejen aplikaci nástrojů finančního řízení, ale rozebírám také další témata, z kterých vybírám: 

Buďme v kontaktu

Pokud máte zájem o výměnu kontaktů, možnost případné spolupráce nebo zasílání zajímavých tipů, budu velmi rád, stačí pouze níže vložit mailovou adresu, kde Vás mohu zastihnout: